Devítka je číslo vyvrcholení a sklizně. To, co máme rozdělané, je třeba dokončit. Vychutnejme si sladkou odměnu toho, na čem jsme několik měsíců pracovali. Říjen je měsíc odměny, takže pokud jsme předchozí období nelenošili a třeba jsme i minulý měsíc nastartovali něco nového, nebo realizovali, do čeho se nám moc nechtělo, tak máme řádné právo na oslavu a sklizeň. Udělejme si malou inventuru, co jsme ještě za tento rok nestihli a vrhněme se do práce, ať přes zimní období můžeme v klidu odpočívat. Radujme se a veselme
se z toho, co již máme a co jsme dokázali.

QUA MĚSÍCE: 9
ORGÁN: ŽALUDEK
Párový orgán: slinivka a slezina
Denní doba (nejvyšší činnost orgánu): 7–9 hodina
Podporující barva: okrově hnědá

Čínská medicína vnímá žaludek jako klíč k nebeské energii čchi, která se získává z potravy pomocí sleziny. V žaludku zraje rozžvýkaná strava pomocí trávicích šťáv a bez této přípravy a dalších substancí by střeva nedokázala správně vykonat svůj úkol. Proto je tak důležité myslet na to, jakou stravu a kdy ji přijímáme.

Nejvíce klíčový je čas snídaně, který je právě mezi 7-9 hodinou ranní, kdy je žaludek během celého dne nejvíce aktivní. Je velmi klíčové, co v tento čas vložíme do svého těla, protože celý den naše tělo čerpá z toho, co jsme v tento čas pozřeli a už záleží jen na tom, jak to bylo pro naše tělo výživné a posilující. Pokud má někdo problémy se žaludkem, tak s největší pravděpodobností neumí strávit životní situace a příhody, které se mu v životě odehrávají.

Jak můžeme podpořit žaludek
Našim přístupem k životu, kdy budeme k okolnostem přistupovat s lehkostí, a přijímat vše takové, jaké je, a nechtít to za každou cenu změnit. Žaludku ze strany stravy dělá dobře, když pozřené jídlo řádně rozžvýkáme. Má rád různé druhy semínek, spařenou či dušenou zeleninu, mořské řasy Kombua, Wakame, bílé maso, kysané zelí a sušené ovoce. Z e-shopu Vám jednoznačně doporučíme Synchrovitals V. obsahující vlákninu s dietickými vlastnostmi, která podporuje normální stav trávicího traktu a žaludku, což ovlivňuje i celkovou imunitu organizmu, Fytočaj– Kuril Sae– Kurilský čaj, který podporuje a normalizuje trávení a Ostropestřec v oleji, který vyčistí trávení a následně i střeva. Dále je nezbytné si v tomto období doplnit zdroj vápníku a železa, které naleznete v ElemVitals Iron a Elemvitals Calcium.

DOPORUČENÍ
Zúročte Vaše předchozí snažení, zaberte ještě tento měsíc a dodělejte vše do úplného konce, ať přes zimu zmírníte Vaše tempo a můžete si vychutnávat plody Vaší práce i v zimě. Dopřejte tělu dostatek živin a zásob na zimu.

Eva Šumberová
Již v mládí jsem začala hledat odpověi na otázky: „proč jsou lidé ve svém životě většinou nespokojeni a nenaplněni radostí ze života, proč se lidem stávají nepříjemné situace a navíc se i opakují? Začala jsem proto studovat různé knihy, navštěvovat mnoho kurzů (secreat, reiki, ajurvédu, numerologii, astrologii, masáže, umění výkladu karet, fytoterapii ajn.) a rozhodla jsem se cestovat do exotiky za učiteli, šamany v Peru, Bali, Srí Lance, abych našla odpovědi na mé otázky. Mnoho jsem si za svůj život uvědomila, neustále si uvědomuji a posouvám a díky mým společnostem Sshanti a Sshanti Heal, mohu tyto věci předávat dál formou konzultací a školení. Život je cesta a je jen na nás, jaká bude a jak jsme schopni si ji dovolit užít.
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x