Abych se nevěnovala pouze rozvoji myšlení, dnes to bude o pohybu. A o tom nejpřirozenějším. Tedy o chůzi a běhu. Proč? Protože je to nejlepší způsob, jak začít dělat něco smysluplného pro naše tělo a je to i nejjednodušší, což by to přemáhání mohlo usnadnit.

Asi se shodneme na tom, že o důležitosti pohybu není třeba psát zrovna romány. Všichni si uvědomujeme, že pohyb naše tělo prostě potřebuje. A pokud chcete něco změnit, začít se hýbat a vytvořit si nějaký zdravý návyk, je k tomu běhání nebo chůze ideální. Proč?

1. Chůze je přirozená

Není asi přirozenějšího pohybu než se jít projít. Pokud s pohybem zatím nejste úplně kámoši nebo na něj prostě nejste zvyklí, doporučuju začít procházkami. Asi nemusím vysvětlovat proč pokud možno v přírodě.

2. Běh je jednoduchá forma intenzivnějšího pohybu

Pokud se chcete posunout k intenzivnějšímu pohybu, určitě doporučuji běhání. Začátky někdy nebývají jednoduché, než si tělo zvykne. Možná budete mít pocit, že Vaše tělo pro běh nemá zrovna parametry a že to pro Vás je prostě peklo. Pro mě ze začátku bylo také utrpení, a to jsem celkem sportovní typ. Takže se nenechte odradit.

V dalším článku Vám poradím pár vlastních vychytávek a nápadů, jak si to trochu usnadnit, než si z běhání uděláte návyk a bude Vás to bavit.

3. Nic k tomu nepotřebuje

Na chůzi i běhání je krásná další věc. Nepotřebujete žádné speciální vybavení, čímž Vám odpadá spoustu výmluv a nepotřebujete k tomu ani žádné speciální prostředí. Najít si pěkné místo na procházku či běhání určitě nebude problém.
Časem doporučuji si koupit kvalitní boty, ať už jde o chůzi nebo běh. Vaše nohy i páteř to určitě ocení. Nicméně tenhle krok bych dělala, až začnete chodit pravidelně. Začít tím, že si koupíte drahé boty a pak budou čekat ve skříni už jsem zažila mnohokrát. Jsem zastánce toho, si kupovat kvalitní vybavení, až když to člověk myslí vážně, jinak to jsou vyhozené peníze. To kvalitní vybavení Vás totiž na začátku opravdu nespasí a beztak to bude zejména o vůli se k pohybu dokopat a chodit pravidelně.

4. Budete na vzduchu a přirozeném světle

Strávit hodinu denně venku procházkou Vám prospěje nejenom z hlediska pohybu, ale také Vám poděkují Vaše oči, které jsou většinu dne pod tlakem umělého světla (pokud samozřejmě nepracujete venku). A chvíli dýchat přirozený venkovní vzduch Vaše plíce také ocení.

Za sebe doporučuju vykašlat se na běžecký pás. Fakt jděte ven, získáte spoustu dalších benefitů pro Vaše tělo, o kterých jsem psala v prvním bodě. V přírodě Vám to také rychleji uteče, a dodá Vám určitou svobodu.

5. Budete se cítit lépe

Pokud překonáte překážky typu, že nemáte tolik času, že prší, že jste unavení, že to dneska určitě nestihnete, že se Vám nechce atd., tak dřív nebo později zjistíte, že je to super. Při chůzi i běhání si mimo zdravého pohybu také vyčistíte hlavu. A pokud jakýkoliv pohyb děláte pravidelně, začne se Vám zlepšovat kondice, můžete zhubnout, vylepšit si postavu a být prostě více fit.

Na začátku to chce trochu odříkání, ale pojďte do toho, nebudete litovat.

 

 

2
0
Would love your thoughts, please comment.x