Co je příčinou špatné nálady nebo jiných negativních pocitů? Někdy se stane, že zjistíme, že nás rozhodila nějaká prkotina nebo jsme jen převzali „blbou“ náladu od někoho jiného. V těchto případech se většinou zvládáme rychle nahodit zpět, protože jsme si uvědomili, že se deptáme zbytečně. Ale někdy nás to přeci jenom pohltí a rozhodí a hned tak se špatné nálady nezbavíme. Nebo se prostě necítíme dobře, přestože nám přijde, že se nic „špatného“ neděje.

Důležité je zjistit příčinu, proč to tak je. Pokud jsme např. prošli nějakou hádkou, nebo konfliktem, který v nás přetrvává, i když reálně skončil, ukazuje nám to, že něco nemáme zpracované. Proto nás ovládají emoce a my se v tom máme tendenci šťourat a pořád dokola se danou situací užírat.

Mě často pomáhá zastavit se a danou situaci rozklíčovat. Zkuste si položit otázku, proč mi to vadí? Nebo co mi na tom tak vadí, že mě to tolik rozhodilo? Je třeba se dostat do hloubky k pravé podstatě a svým emocím. Většina věcí vznikla někde v minulosti, že jsme si danou situaci nezpracovali, tak se nám tyto situace vrací a zrcadlí nám je naše okolí.

Je dobré se v dané situaci uvolnit a zkusit se na ní dívat s nadhledem, právě bez emocí a například jí jen pozorovat, ideálně pozorovat sebe, jak se chováme a co to s námi dělá. Je to velmi osvobozující a hodně Vám toto může napovědět a poodhalit, kde je zakopaný pes. V momentě, kdy si toto uvědomíte, snadněji to můžete změnit.

Petra Dusová
Jsem člověk, který nesnáší stereotyp, miluje výzvy a říká se o mě, že jsem detailista. Díky těmto vlastnostem jsem si uvědomila svůj smysl pro tvořivost a kreativitu. Našla jsem se v rozvíjení společností a projektů, v jejichž vizích vidím smysl. Momentálně nejvíce času do rozvoji své společnosti Efektivní cesta, která se zabývá tvorbou webových stránek a marketingu. Baví mě rozvíjet nejenom sebe, ale také předávat zkušenosti a myšlenky dál. Proto další zásadní oblastí, které se věnuji jsou školení a konzultace zejména v oblasti time managementu a vedení lidí prostřednictvím společnosti Sshanti. Věřím, že jsme strůjci svého života, a že jakákoliv změna je možná.
„Spokojenost je o přístupu člověka k sobě samému.“
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x