Velmi často si všímám, jak se lidé nechají snadno naštvat nebo na různé situace reagují negativně. Je asi pravdou, že na tento trend má vliv dnešní uspěchaná doba, ale nemůžeme na ní házet všechnu vinu. Velká část je o našem přístupu a hlavně o našem postoji.

Život není černobílý, a tak je třeba k němu přistupovat. Vždy když se nám stane nepříjemná situace, někdo nás naštve, nebo nám ubližuje, je velmi zásadní, jak se k té situaci postavíme. Jsme to totiž jenom my, kteří máme tu situaci ve svých rukou a není to o tom protějšku. Záleží na nás, jakou si zvolíme naši reakci.

Obvykle se s danou situaci nebo osobou snažíme bojovat. Když nám někdo ubližuje, hádá se s námi, jdeme do protiútoku. Ani o tom nepřemýšlíme a reagujeme tak automaticky. To ale nikdy nedopadne dobře, vždy z toho vyjde někdo, kdo prohraje a někdo, kdo vyhraje.

Proč ale bojovat? Často na nás někdo útočí, protože má špatnou náladu, nebo protože ho někdo jiný naštval. Proč si ale jeho špatnou náladu nechat přehodit i na sebe. Často když se ke mně někdo nepříjemně chová, říkám si, že pro to má asi nějaký důvod, ale proč si to brát osobně. Vždyť špatná nálada se šíří tak snadno, proč se jí podřizovat.

Další způsob je uvědomit si, co mi ta situace má říci, proč se mi asi děje, proč mi to vadí. Vzít si z ní tedy ponaučení a tak ji přijmout, prostě se stala. Toto není vždy snadné, ale čím častěji na to, co se nám v životě děje, budeme takto pohlížet, tím se budeme cítit lépe.

Petra Dusová
Jsem člověk, který nesnáší stereotyp, miluje výzvy a říká se o mě, že jsem detailista. Díky těmto vlastnostem jsem si uvědomila svůj smysl pro tvořivost a kreativitu. Našla jsem se v rozvíjení společností a projektů, v jejichž vizích vidím smysl. Momentálně nejvíce času do rozvoji své společnosti Efektivní cesta, která se zabývá tvorbou webových stránek a marketingu. Baví mě rozvíjet nejenom sebe, ale také předávat zkušenosti a myšlenky dál. Proto další zásadní oblastí, které se věnuji jsou školení a konzultace zejména v oblasti time managementu a vedení lidí prostřednictvím společnosti Sshanti. Věřím, že jsme strůjci svého života, a že jakákoliv změna je možná.
„Spokojenost je o přístupu člověka k sobě samému.“
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x